MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA 7 - HOLEŠOVICE
6. - 7. 3. 2009

Pořadatel: BEAUTY EXPO s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

WORLD OF BEAUTY & SPA: odrazový můstek na český a východoevropský trh.

Téměř tři sta veletržních stánků a okolo 330 vystavovatelů a více než 450 zastoupených značek se představilo na jarní části mezinárodního veletrhu kosmetiky, kadeřnictví, wellness a zdravého životního stylu na pražském Výstavišti v Holešovicích. Nově přibyla také spolupráce veletrhu s českým ministerstvem pro místní rozvoj v oblasti wellness.  Znovu se potvrdila tradičně dobrá návštěvnost veletrhu - okolo 20 000 především odborníků a obchodníků, méně již z řad veřejnosti, často zájemci o odobrné služby i např. rekvalifikaci pro práci v těchto službách.

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zaujímá pozici vedoucího veletrhu ve svém oboru. Mezi faktory jeho úspěchu patří přehledná strukturalizace  jednotlivých oborů, mezi něž patří profesionální kosmetika a biokosmetika, přístroje pro péči o pleť a postavu, péče o ruce a nehty, jejich modeláž a  zdobení, péče o nohy, péče o vlasy a styling, wellness, spa, zdravý životní styl i přímý prodej dekorativní kosmetiky a doplňků. Řada zahraničních vystavovatelů si již našla domácí zástupce, k nejvíce zastoupeným proveniencím produktů patřily tentokrát země jako Německo, Francie, Itálie, Polsko, Švýcarsko, Rusko a Turecko.

K atraktivitě veletrhu přispívá velkou měrou poutavý doprovodný program na několika úrovních - od čistě odborných workshopů a přednášek především věnovaných oblastem wellness, dermatologie, péče o pleť, formování postavy přes společensky atraktivní představení nadcházejících trendů předními vizážisty, kadeřníky i módními návrháři, nedílnou součástí programu jsou mistrovské soutěže.

K "highlights" odborného programu patřilo tentokrát téma "wellness". PhDr. Blažena Křížová, ředitelka odboru pro cestovní ruch ministerstva pro místní rozvoj, referovala odborníkům o významu wellness pro cestovní ruch a připravované klasifikaci objektů nabízejících wellness služby, experti z Asociace wellness Jan Bejdák a Petr Pospíšil o aspektech aktivního prodeje ve wellness centrech, efektivní komunikaci se zákazníky,  a týmového managementu ve wellness centru. K dalším tématům patřila "Dermoparty" pořádaná v kooperaci dermatologů a kosmetiček, s těžištěm věnovaným tentokrát obličejovým výplním, botoxu a plastické chirurgii.

Velmi žádané téma "masáže" nabídlo celou řadu regeneračních a uvolňujících masáží v provedení a spolupráci odborníků že školy Palestra, internetového portálu "maséři.cz", Asociace pracovníků v regeneraci a Asociace aromaterapeutů ČR.

K významným soutěžím na veletrhu patřila týmová soutěž vizážista-kadeřník s názvem Creative Image Team, soutěž ve fotomakeupu, juniorská finálová mistrovství v make-upu a účesové tvorbě a celá škála "nehtových" soutěží: Mistrovství ČR a mezinárodní mistrovství v nail artu, ve stamping nail artu, v manikúře, v tip boxu.

Organizace veletrhů WORLD OF BEAUTY & SPA pořádaných dvakrát ročně (jaro a podzim) je nedílně spjata s úzkou spoluprací  s celou sítí partnerů - sdružení a medií. Za všechny je možno jmenovat Unii kosmetiček, sdružení PROKOS, Českou asociaci wellness, Asociaci pracovníků v regeneraci, Asociaci aromaterapeutů ČR, Českou podiatrickou společnost, z mediálních partnerů pak časopisy Linda, Kadeřnická a kosmetická praxe, Profinehty, StudioZone, Estetika, Meduňka, Beauty salon, Hair & Beauty, Hotel & spa, Sport & wellness, 40+  moje generace, vydavatelství Burda (Katka, Svět ženy), dále četné rozhlasové stanice, televizní kanály a řada internetových portálů pro ženy, krásu a zdravý životní styl.

Spolupráce se rozvinula i se zahraničními partnery: časopisy Kosmetik International, vydavatelstvím RedSpa, veletrhy Vivaness, Kosmetik International Messe, Haare, Salon Jesien, Salon Wiosna, Beauty International, Interbeauty Bratislava, Beauty Eurasia a další.

Příští termíny veletrhů WORLD OF BEAUTY & SPA:
18. - 19. 9. 2009 (podzim)
18. - 19. 3. 2010 (jaro)


Další informace:
www.beautyexpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
BEAUTY EXPO s.r.o.
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615