MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

World Of Beauty & Spa 2010 Podzim O2 arena

PVA EXPO PRAHA - PRAHA 9 LETŇANY
2. - 3. 3. 2012

Pořadatel: EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA jaro 2012 - svět zdraví, krásy a dobré nálady prodvěstěpadesát vystavovatelů a téměř patnáct tisíc návštěvníků

V prvním březnovém víkendu se Pražský veletržní areál v Letňanech stal magnetem pro setkání milovníků krásy spojené s trendy, módou, luxusem na jedné straně i cestou k harmonii, vnitřnímu uspokojení, posílení ducha, pohody a vyrovnanosti na straně druhé.

S přicházejícím jarem nastoupily trendy ztvárněné rukama špičkových vizážistů  prezentující známé „trendsettery“ jako Estée Lauder, Artdeco, Arabesque, Malu Wilz, Karaja, Tana a další. Slunečné dny jsou důvodem pro změnu v oblékání, jejíž inspirací mohly být v jarních barvách provedené přehlídky TOP Designera Pavla Jevuly, řady značek prezentovaných Českými modelkami i nápadité návrhy našich nadějných mladých designerů - finalistů akce Diamond Fashion Designer pořádané Národní komorou módy.

Péče o tělo je vždy trendem jara a nadcházejících teplých dnů. Řada firem prezentovala své top novinky v tomto oboru – ač již z řady pěstící a modelující kosmetiky, či přístrojů pro formování postavy (lymfodrenáže, masáže, kryoterapie aj.), tak i výběr „strojů“ pro ty, kteří upřednostňují aktivnější přístup (tzv. „Vacupress“ nebo „DietFitness). Většina přístrojů byla nabízena pro zájemce „k odzkoušení na vlastním těle“, v soutěžích bylo možno vyhrát i celou řadu těchto procedur zdarma v moderních salonech.

Soutěže, líčení, účesy, móda, design
Pro soutěživé odborníky i jejich fanoušky byl vyhlášen další ročník jedinečného klání napříč kadeřnickým světem o stotisíc korun a účasti v zahraničí "INSPIRACE 2013", kdy téma předváděli mistři oboru  jako Blanka Hašková, Romana Topinková, Martin Loužecký a další. Magnetem byla opět týmová soutěž vizážistů a kadeřníků "CREATIVE IMAGE TEAM by Pavel Bauer", tentokrát na téma "LUXURY LADY".  Proběhlo finále soutěže "Diamond Fashion Designer", tradičně již další ročník finálových soutěží učňů v líčení a účesovém stylingu KALIBRCUP 2012. A ti úplně nejmladší účastníci soutěží vážili cestu z celé řady zemí – Švýcarska, Ruska, Ukrajiny, Polska, Lotyšska, Mexika - aby ve čtyřech náročných disciplínách získali tituly Miss/Mister EU 2012.
V sobotní soutěži ve FOTOMAKEUPU vedené mistryní ČR Štěpánkou Podroužkovou ztvárnilo sedm finalistů kouzelné variace na nestárnoucí téma "LOLITA". Další soutěžní vystoupení byla věnována nehtům a rukám - Mistrovství ČR a mezinárodní mistrovství v NAIL ARTU, mistrovství ČR v MANIKÚŘE pod vedením firmy Alessandro ČR. Na stánku České podiatrické společnosti probíhalo odborné poradenství v péči o nohy.

Anti-aging péče, masáže, relaxace
V několika saloncích i na hlavním podiu probíhal kromě programu věnovanému nejnovějším zkrášlovacím metodám a anti-aging péči také cyklus interaktivních přednášek a ukázek věnovaných relaxaci, regeneraci, metodám alternativní péče o zdraví i vzdělávání v těchto oblastech. Témata prezentovali odborníci pro regenerační a relaxačních masáže, akupresuru, aromaterapii, kosmetiku pozitivně ovlivňující duchovní sféru člověka, čakrální terapii, irisdiagnostiku, astrologii a další obory. Partnery pro odbornou spolupráci byla m.j.  největší oborová sdružení jako Unie kosmetiček, Česká asociace wellness, Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace aromaterapeutů, Dexter Academy, Česká podiatrická společnost, Národní komora módy, sdružení pro kosmetiku  PROKOS  a velká řada odborníků z oblasti dermatologie, péče o pleť i formování postavy. 

Školení a rekvalifikace
Veletržní témata oslovila nejen návštěvníky, kteří chtějí služeb odborníků využít, ale také ty, kteří se chtějí v oboru služeb aktivně pracovat a dále se vzdělávat, popřípadě rekvalifikovat na práci v tomto na významu přibývajícím oboru. Našli tu širokou nabídku školení, kurzů a rekvalifikací.Těšíme se na viděnou na podzimním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA ve dnech 7. a 8. září 2012 opět v přívětivém PRAŽSKÉM VELETRŽNÍM AREÁLU PVA EXPO PRAHA – Letňany! 

Více na www.BeautyExpo.cz
a stránkách Facebook: www.facebook.com/KosmetickyVeletrh


A ještě pro zájemce něco o průběhu TOP-soutěže  CREATIVE  IMAGE TEAM,
jak jej viděl náš špičkový vizážista Pavel Bauer:

Creative Image Team 2012
tisková zpráva

7. ročník týmové soutěže kadeřníků a vizážistů Creative Image Team je za námi. Na letňanském výstavišti, které poskytlo profesionální prostor pro veletrh kosmetiky WORLD OF BEAUTY & SPA  a odborný doprovodný program se letos v soutěži  utkalo 8 soutěžních týmů z Čech a Slovenska. Na téma Luxury Lady jsme měli možnost vidět skvělé a kreativní práce. Každý tým pojal svou vizi tématu po svém.

Někdo byl více romantický, někteří zůstali u klasiky a našlo se i odvážnější až teatrální pojetí za což porota ocenila tým č. 7 ve složení Tereza Georgievová a Linda Mikolášková. V každém případě bych chtěl  ocenit  profesionalitu všech soutěžících, kteří mají odvahu vystoupit se svým umem přímo na pódium a před zraky vyprodané haly předvést svoje umění.
Moc takových soutěží právě u nás není k vidění. A jak to vše dopadlo?

Porota ve složení:
Pavel Bauer - vizážista
Stanislava Stiborová - šéfredaktorka Hair and Beauty
fotograf - Lukáš Hausenblas
Pavel  Jevula - módní návrhář
František Létal - kadeřník

vyhodnotili toto vítězné trio:

1. místo tým č. 1. Petr Bačík a Eva Legutová ml.
2. místo tým č. 2. Veronika Stará a Michaela Bernatíková
3. místo tým č. 4. Monika Kostelecká a Šárka Grygarová

Poděkování patří organizátorům veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA  za vytvoření podmínek pro konání soutěže, která má vzestupnou tendenci a jejíž úroveň je každý rok vyšší.

Budeme se těšit opět na další 8. ročník, který se bude konat na jaře příštího roku a jehož téma bude jako každý rok vyhlášeno na podzimním veletrhu 7. 9. 2012. Veškeré informace ohledně soutěže Creative Image Team najdete na stránkách www.BeautyExpo.cz

Děkuji všem za přízeň a podporu, děkuji partnerům soutěže za hodnotné ceny, odborné porotě za profesionální přístup a všem, kdo tuto soutěž podporují.

bauer.pavel@ post.cz
mobil  -  603155745
www.pavelbauer.cz

WORLD OF BEAUTY & SPA 2012 JARO
PVA EXPO PRAHA - PRAHA 9 LETŇANY

Další informace:
www.BeautyExpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
WORLD OF BEAUTY & SPA
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615