MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

World Of Beauty & Spa 2010 Podzim O2 arena

PRAŽSKÝ VELETRŽNÍ AREÁL LETŇANY – PRAHA 9, METRO „C” LETŇANY
14. – 15. 3. 2014

Pořadatel: EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

WORLD OF BEAUTY & SPA – jarní inspirace pro krásu a pohodu
14. a 15. března 2014 v pražských Letňanech.

Ve znamení jarní krásy a pohody probíhal prestižní 17. kosmetický veletrh v pražských Letňanech. Na jarním veletrhu krásy a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA, který vysokou návštěvností překonal i dosavadní výborně navštěvované akce, bylo k vidění kromě čtyř stovek prestižních značek i desítky známých a vyhledávaných tváří oboru – za všechny třeba TOP vizážisté Pavel Bauer, Štěpánka Podroužková či tři nejkrásnější Češky r. 2013 a řada dalších mediálně známých osobností.

Inspirace, trendy a styly v líčení, účesech i v odívání
Jaké trendy nabídl veletrh jako inspiraci pro letošní sezónu? Byla jich celá řada.
V soutěži Pavla Bauera dominovalo téma „Black Widow“, jež vyjadřuje tajemnost nálady žen, které spojuje touha po ovládnutí muže podtržená výraznou extravagancí. Stejně extravagantní byly modely inspirované soudobou architekturou „Architectural Beauty“. Téměř kontrastem s těmito trendy se vyznačovalo líčení v jarní a letní náladě značek Artdeco, Arabesque, Royal Effem, Eva Garden, Malu Wilz, Tana Cosmetics a dalších, při realizaci trendů zazářily opět osobnosti oboru jako Romana Topinková, Gabriela Revellese, Martin Loužecký, Daniela Hejtmánková, Táňa Vélová, Honza Špilar a další.

Motivací pro denní příležitosti bylo líčení v barvách slunce, moře a pláží Karibiku Lindy Valsami či líčení Vladislavy Krajníkové, reprezentantky ČR na prestižním Mezinárodním mistrovství v Düsseldorfu, na téma „Picnic“.

K tématu aktuálního líčení a jarních trendů doporučila profesionální vizážistka Štěpánka Podroužková toto:
„….od různých značek se rýsuje více možností. Vždy je základem make-up dle typu pleti klientky. Vzhledem k přibývajícímu sluníčku doporučuji s ochranným faktorem, který je v dnešní době možno používat celoročně. Použijeme produkty k projasnění pleti v oblasti kruhů pod očima a T-zóny, pud, tvářenku s nádechem oranžovým, která koresponduje se rtěnkou v jasně zářivém oranžovém až tmavě pomerančovém odstínu. Pro zvýraznění líčení očí můžeme zase použít soudobý kouřový metalický vzhled umocněný linkou podél řas. Dominantou je silně nalíčené obočí…“
Sama Štěpánka Podroužková se ve své soutěži ve fotomake-upu věnovala tématu „Prkna, která znamenají svět“.

Co nosí naše „miss“ ukázaly módní přehlídky předních butiků s jarní a letní kolekcí, které kralovala trojice nejkrásnějších dívek, předvádějící celosvětově známé americké značky pro butik Fashion Island: Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová, Česká Miss World 2013 Lucie Kovandová a Česká Miss Earth 2013 Monika Leová, diváky nadchla též Lucie Hadašová s dcerou Deniskou, Veronika Chmelířová, Taťána Šedivá a další nejkrásnější ženy. Juniorští vizážisté a designeři předvedly modely na téma radosti ze života „Plezír“ i špendlení na živý model s tématem bláznivé nálady „Černobílý svět“. Několik set diváků a příznivců kadeřnického oboru ocenilo bouřlivým potleskem vystoupení karlínského kadeřnického učiliště věnované jeho úspěšným zlatým padesátinám.

Vrcholné a finálové soutěže
Fanoušky a příznivce estetiky potěšila více než desítka soutěžních klání probíhající na třech podiích: kromě prestižních záležitostí „Creative Image Team“ a „Fotomake-up“ vytvářeli nehtoví designeři nail art na mystické téma „Ve znamení zvěrokruhu“, na stejné téma soutěžili vizážisté a kadeřníci, finalisté soutěže KalibrCup v Lanškrouně. Letos jsme viděli poprvé i jejich bodyart - malování na tělo. Již v minulém roce se stalo velice atraktivním špendlení na živý model finálové soutěže AR JUNIOR, tentokrát bylo ztvárněné téma „Černobílý svět“. Představily se také vítězné modely soutěže Národní komory módy. Každoroční soutěž v manikúře proběhla letos v sobotu (její odborný garant – firma Alessandro.cz - slaví 25. narozeniny a na veletrh jí přišla popřát i řada mediálních tváří, m.j. i populární zpěvačka Marie Rottrová). Nechyběla tradiční podívaná pro muže i ženy na pěstěná těla v soutěži ve „stylu natural fitness“, novinkami byly soutěže v TIP BOXu (zdobení nehtových tipů v krabičkách) a v prodlužování a zahušťování řas „Natural Look Lashes„. Celým pořadem provázela vynikající moderátorka Romana Navarová.

Program pro krásnou pleť i regeneraci
Program na stáncích doplňovaly po celé dva dny přednášky a workshopy v několika saloncích i na hlavním podiu. Cenné rady i praktické ukázky poskytovaly osobnosti z kosmetického oboru, které seznamovaly návštěvníky s nejnovějšími poznatky vědy pro zlepšení stavu pleti při využití např. kmenových buněk apod. Odborníci na aromaterapii, masáže a fyzioterapii, péči o ruce a nohy nabídli návštěvníkům k vyzkoušení nové metody a přípravky na vlastní kůži, nechali je hýčkat léčivými dotyky rukou kosmetiček či masérů. Část programu byla věnována také střední a starší generaci, tématy byl zdravý životní styl, relaxace, odpočinek, ústředním motivem bylo cvičení a péče o nohy i správnou chůzi pod vedením České podiatrické společnosti a její prezidentky MUDr. Marie Součkové. V sobotu její odborníci prováděli zdarma vyšetření nohou návštěvníků včetně poradenství a doporučení.

Dalšími pro návštěvníky atraktivními tématy veletrhu byl opět přírodní styl v pěstění pleti či využití aromaterapie a přírodních produktů pro pozitivní ovlivňování stavu pleti i zvládání emocí a životních situací. Vyznavači tohoto stylu našli svůj ráj na řadě stánků i v obsáhlé části programu veletrhu. Prezentovanými trendy v této oblasti byla např. aplikace přírodních preparátů s ušlechtilou září zlata a jantaru, tradiční receptury pleťové terapie na ekzematickou pokožku, míchání osobních terapeutických parfémů, poradenství v použití unikátní přírodní řady enzymatické regenerace. Návštěvníci získali návod, jak pomocí aromaterapie a éterických olejů zvládat stres a řešit složité emoční situace, také receptury na míchání éterických olejů podle terapeutických karet či míchání osobní terapeutické směsi.

Těšíme se na další setkání, tentokrát 5. a 6. září 2014 opět v Pražském veletržním areálu PVA EXPO PRAHA – Letňany

EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.
pořadatel 
& tým veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA

Fotogalerii z předešlých akcí, videa, aktualizovaný program jakožto další informace pro jarní veletrh
najdete na: www.BeautyExpo.cz
a stránkách Facebook: www.facebook.com/KosmetickyVeletrh

PROGRAM VELETRHU WORLD OF BEAUTY & SPA 2014 JARO
PVA EXPO PRAHA – PRAHA 9 LETŇANY

SPOLEČENSKÝ PROGRAM – HLAVNÍ PODIUM

PÁTEK  14. 3. 2014
10.00 – Česká mistrovská soutěž v NAIL ARTU – zahájení
10.20 – Vladimír Mazal: Indické ájurvédské snéhan masáže
10.40 – E. Kolthofová: Kosmetika PERFECTION – rituál krásy v souladu s přírodou
10.55 – Zahájení celodenní účesové tvorby SOU Praha 8–Karlín
11.00 – Kadeřnické učiliště Praha 8 Karlín: SOUHAIR 50!
11.20 – Finalisté soutěže Diamond Fashion Designer
11.25 – Česká podiatrická společnost – Cvičení nohou u seniorů
– ideální prevence bolestí pohybového aparátu

11.45 – Atraktivní a spokojený podzim života (Ing. Milan Šmíd – APR)
12.00 – Wellness magazín: Léčebné lázeňství je stále k dispozici, často o tom nevíme
12.15 – Štěpánka Podroužková: ARTDECO: Trendy jaro–léto 2014
12.30 – PhDr. Hana Khlaif – Yasminka.cz – Terapie pro eliminaci a zmírnění křečových žil
12.55 – Vladislava Krajníková – Picnic – Téma mistrovství v Düsseldorfu
13.10 – Prezentace špendlení juniorů na živý model – téma: „Černobílý svět”
13.20 – Anna Menzelová: Kam Vás posouvá Unie kosmetiček?
13.35 – Pavel Bauer a jeho partneři soutěže Creative image team – Dermalogica, Institut Esthederm (hlavní partneři), účesy: Gabriela Revellese a Romana Topinková
Pavel Bauer: Novinky v líčení, Eva Garden:
líčení trendů
Módní přehlídka Zuzany Hartlové:
„Architectural Beauty” Petr Kalouda (TOP–designer): „Black Widow”,
Eva Vodňanská–Royal Effem – ukázky líčení
14.20 – Vyhlášení vítězů špendlení mladých designerů, vyhlášená výsledků body art
14.30 – Pavel Bauer: CREATIVE IMAGE TEAM 2014 – zahájení týmové soutěže
16.00 – Vyšší odborná škola oděvního návrhářství Praha 7: „Plezír”
16.15 – GOLD COLLECTION, unikátní řada přírodních preparátů s ušlechtilou září zlata a jantaru, Cosmetics ATOK International a hosté
16.35 – Tana Cosmetics – líčení Ilony Pavlatové
16.50 – Novinky ENII-NAILS – ROCKlac
17.00 – České mistrovství v NAIL ARTU a TIP BOXU – vyhlášení vítězů

SOBOTA  15. 3. 2014
09.00 – Česká mistrovská soutěž v manikúře – zahájení

10.00 – Zahájení finále juniorských soutěží v účesové tvorbě a make–upu
10.15 – Avita Beauty & Fitness Cup 2014 (moderuje Ivan Mach a Jindra Nosková)
10.40 – Jarní trend MALU WILZ v barvách slunce, moře, pláží Karibiku (Linda Valsami)
11.00 – Avita Beauty & Fitness Cup 2014 (moderuje Ivan Mach a Jindra Nosková)
11.20 – Prezentace účesů juniorů KALIBR CUP, téma: Znamení zvěrokruhu
11.30 – Fashion show  Fashion Island & Francesca Fashion Boutique kolekce jaro/léto 2014, bude poslední příležitostí vidět pohromadě kralující trojici nejkrásnějších dívek pro rok 2013 v plavkách: Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová, Česká Miss World 2013 Lucie Kovandová, Česká Miss Earth 2013 Monika Leová.
12.00 – Jan Špilar: „PANNA NENÍ LEV” – účesové show
12.20 – Vladislava Krajníková: Trendy Arabesque jaro–léto 2014
12.40 – Prezentace make–upu juniorů KALIBR CUP, téma: Znamení zvěrokruhu
12.45 – Avita Beauty & Fitness Cup 2014–finále (moderuje Ivan Mach a Jindra Nosková)
13.10 – Jan Cigánik, Jan Hlaváček, Martin Loužecký, Blanka Hašková, Romana Topinková, Táňa Vélová, Daniela Hejtmánková: „INSPIRACE 2015” – vyhlášení tématu prestižní kadeřnické soutěže
13.30 – Vyhlášení výsledků juniorského poháru veletrhu KALIBR CUP
13.40 – PhDr. Hana Khlaif – Yasminka.cz – Pleťové terapie na ekzematickou pokožku, tradiční receptury, využití černuchy seté, pískavice řecké seno, léčivé hlíny Ghassoul
14.00 – Štěpánka Podroužková: Foto MAKE–UP – Prkna, která znamenají svět
15.10 – Tigi show by Honza Hlaváček & Martin Loužecký
15.35 – Tasha Cosmetic CZ, výhradní zástupce NPM–unikátní metoda „Hair Tattoo”
16.00 – Tana Cosmetics – líčení Ilony Pavlatové
16.15 – Vyhlášení výsledků soutěže v prodlužování a zahušťování řas
16.20 – Vyhlášení výsledků soutěže v manikúře

DÁLE Z PROGRAMU VYBÍRÁME NA STÁNCÍCH VYSTAVOVATELŮ

Stánek StudioZone: Makeup Institute Prague: líčení, poradenství
Stánek Tasha: Předvádění nových nehtových technologií Denisou Duksovou–Pýchovou
Stánek Nobilis Tilia: míchání osobních terapeutických parfémů. poradenství v použití přírodní řady enzymatické regenerace – Biofáze – tři kroky ke zdraví a kráse – www.nobilis.cz
Stánek Glamour: velká soutěž, Stánek Tana Cosmetics: ukázky líčení Ilony Pavlatové

ODBORNÝ PROGRAM – KONFERENČNÍ SÁL S1

PÁTEK 14. 3. 2014
10.00 – 11.15 – ASOCIACE PRACOVNÍKŮ V REGENERACI

• „Aktivní pohyb v seniorském věku” (Bc. Erika Havlasová)
• „Správná životospráva pro seniory” (Mgr. Jiřina Kubcová)
• „Masáže pro seniory” (Ivana Smrčková DiS)
11.15 – Markéta hrdá: Qui-GONG, cvičení pro seniory
11.35 – DR. GRANDEL – převratný objev v pěstící kosmetice, první prezentace v ČR
12.00 – Pavel Kloud: Zkušenosti z fyzioterapie, program mládnutí
12.30 – Abhisar Laža: Esenciální oleje pro zdraví a krásu
13.00 – ČESKÁ PODIATRICKÁ SPOLEČNOST – 4. workshop viz: www.podiatrie.cz

ODBORNÝ PROGRAM – SALONEK S2

PÁTEK  14. 3. 2014
10.00 – 14.00 – DEXTER ACADEMY:
Praktické ukázky:
Havajská masáž Lomi Lomi, Amma masáž, Bambusová masáž, Hot stones, Čínské masáže, Kinesiotaping, Bali masáž, Lymfodrenáže, Dornova metoda, Baňkování
14.00 – Asociace českých aromaterapeutů www.aromaterapie.cz
Jak si pomoci aromaterapií při zvládání stresu a řešení složitých emočních situací. Ukázka míchání osobní terapeutické směsi a způsoby jejího použití. Možnost individuálních dotazů.
15.00 – Payot: Luxusní francouzská kosmetika inspirovaná přírodou již 85 let
15.25 – Thuya: Španělský odborník pohovoří a tématu očí
15.15 – Mgr. Darina Krejzlová: TOP produkt – KAMENEC jako přírodní deodorant.
16.00 – Dermoprogramy RNDr. Bartošové pro okamžité zpevnění a vyhlazení pleti

SOBOTA  15. 3. 2014
10.30 – Milan Gelnar: Partnerské vztahy aneb jak nezabít toho druhého (1 hodina)
11.30 – Hanna Maria: Míchání éterických olejů podle terapeutických karet, vliv na psychiku
12.30 – Tasha Cosmetic CZ, výhradní zástupce NPM–unikátní metoda „Hair Tattoo”
13.00 – 16.30  ČESKÁ AROMATERAPEUTICKÁ SPOLEČNOST – www.aromaspol.cz
Využití léčebných krystalů a kamenů, jejich účinků v rámci aromaterapie, pleťových, tělových procedurách.
Aromaterapeutické novinky s ušlechtilou září Zlata a Jantaru – Ing. Lenka Svobodová Original Atok.
Působení esenciálních olejů na psychiku – Irena Váchová (Eoné)

ODBORNÝ PROGRAM – SALONEK S3

SOBOTA  15. 3. 2014
ČESKÁ PODIATRICKÁ SPOLEČNOST:
zdarma komplexní podiatrické lékařské vyšetření návštěvníků včetně poradenství, konzultace problémů

SOUTĚŽNÍ PODIUM 2:

PÁTEK  14. 3. 2014:
10.00  Mistrovství ČR v nail artu. Téma: Znamení zvěrokruhu, Tip Box, Malování na tělo-body art

SOBOTA  15. 3. 2014:
10.00  Juniorský pohár v ÚČESOVÉ TVROBĚ – Téma: Znamení zvěrokruhu
11.25  Juniorský pohár v MAKE–UPU – Téma: Znamení zvěrokruhu

SOUTĚŽNÍ PODIUM 3:

PÁTEK  14. 3. 2014:
10.00 – 13.00 – Špendlení finalistů designerské soutěže juniorů AR JUNIOR 2013 – Špendlení na živý model – téma:
„Černobílý svět” – předseda poroty Bobo Sobotka

SOBOTA  15. 3. 2014:
09.00  Pohárová soutěž v manikúře – odborná záštita firma Alessandro ČR
10.00  Soutěž v prodlužování a zahušťování řas

Změna programu vyhrazena.

WORLD OF BEAUTY & SPA 2014 JARO
PRAŽSKÝ VELETRŽNÍ AREÁL LETŇANY – PRAHA 9, METRO „C” LETŇANY

Další informace:
www.BeautyExpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
WORLD OF BEAUTY & SPA
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615