MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA 7 - HOLEŠOVICE
14. 9. - 15. 9. 2007

Pořadatel: BEAUTY EXPO s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

Mezinárodní veletrh kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA podzim představil tentokrát dychtivým návštěvníkům, jichž přišlo více než 20 000,  širokou nabídku špičkových výrobků i služeb z oborů péče o tělo a pleť, vizážistika a stylistika, formování postavy, péče o ruce a nehty (nail art, nail design, manikúra), péče o nohy, projektování i vybavení kosmetických, kadeřnických i relaxačních pracovišť, metody práce na těchto pracovištích i mnoho dalších odborností spjatých se současnými trendy v životním stylu.

V nabídce okolo 300 renomovaných značek na 242 stáncích nechyběly tradiční produkty i žhavé novinky v podání renomovaných odborníků - skvělých vizážistů, kadeřníků i módních návrhářů jakými jsou Pavel Bauer, Filip Novák, Štěpánka Podroužková a další -  z nichž se mnohé stanou inspirací v líčení, účesech  a odívání na podzim/zimu 2007.

Dalším těžištěm zájmu byly postupy a metody boje proti stárnutí. Vystavované přístroje i produkty určené pro aplikaci na pleť obličeje i tělo  postavené na bázi nejnovějších vědeckých poznatků pomáhají splňovat i náročné sny žen o dokonalosti postavy, obličeje a věčné nestárnoucí kráse.

Krása je vnímána stále více nejen jako pouhý vnější vzhled, ale jeho harmonie se stavem mysli. V souladu s tímto trendem zažívají boom obory stojící dříve víceméně v pozadí, jako jsou aromaterapie, relaxace, rozličné druhy masáží a terapií majících své kořeny v Asii, Africe, Tichomořských ostrovech a jinde, které v návaznosti na kosmetické ošetření nabízejí mnohá relaxační centra  a spa centra, lázeňská střediska a další regenerační pracoviště. S nečekaně vzrůstajícím zájmem se opět setkal odborný program veletrhu, jenž zasvěcoval více i méně školené odborníky  do teorie i praxe jednotlivých metod, jako jsou Havajské masáže, masáž lávovými kameny, "Champi" masáž, lymfatická masáž, aromaterapeutická masáž, masáže spojené s péčí o nohy, nechyběl i např. návod, jak vybudovat spa centrum, co by v něm nemělo chybět, jak docílit, aby se v něm klient cítil dobře, v kurzu byly další anti-aging metody pro skvělý nestárnoucí vzhled.

K pátečním Highlights veletrhu patřily česká a mezinárodní mistrovství a soutěže. Páteční odpoledne roztančily "Královny plesu" otevřené České mistrovské soutěže v make-upu ("otevřené" proto, neboť hostovaly zahraniční účastnice - vicemistryně z Polska a Slovenska). Zvítězila a titul Mistryně ČR získala Ilona Pavlatová před Zuzanou Sýkorovou a Zuzanou Jirkalovou, nedávno ještě juniorskou mistryní.

Neméně atraktivní byly modely mezinárodní nail artové  kreativní soutěže pořádané ve spolupráci s firmou PATTY  "Krásné ruce a nohy", kde zvítězila již dříve úspěšná Andrea Hendrychová, druhá byla Sofie Petrová z Ruska a třetí Lilie Michalíková.

Přední vizážista, mistr ČR a mezinárodní vicemistr Pavel Bauer, vyhlásil nové téma pro semifinále soutěže Creative image team 2008 nazvané "Rock Angel".

V pátečním odpoledni byly také vyhlášeny oceněné produkty soutěže BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD 2007. Ve spolupráci se sdružením PROKOS byly oceněny novinky firem Aveflor, For Life, Janssen Cosmeceutical, Mirra, Natig, RAM Cosmetics, Ryor, Salvus, Tomexo, Coneta, A care.

Sobotní odborné prestižní České a mezinárodní mistrovství v nail designu za účasti čtyřiceti soutěžících  přilákalo pozornost mnoha desítek nehtových odborníků. Soutěžilo se opět ve třech kategoriích: gel, acryl a mezinárodní účastníci. S celkově nejlepší prací se v kategorii gel umístila jako první Petra Koukalová a získala titul Mistryně ČR. Druhé místo obsadila Lenka Gesslerová, třetí Valentina Rozínková. Za ČR soutěžila a první místo v kategorii acryl obsadila Nikoleta Baloghová před Eliškou Novotnou a Janou Kratochvílovou. Celkově druhou nejlepší práci měla a mezi deseti zahraničními účastníky zvítězila Michaela Čepcová ze Slovenska před Sofií Petrovou a Elenou Hasanovou, obě z Ruska.

Mezi inspirativními modely mezinárodní  podiatrické soutěže "Nejkrásnější nohy" porotu nejvíce zaujal model "Noční květ" Aleny Kubecové.  V sobotním odpoledni ještě vizážistka, mistryně ČR a Mezinárodní mistryně v make-upu Štěpánka Podroužková, vyhlásila  třetí ročník soutěže ve fotomakeupu, tentokrát na kouzelné téma Duhové mámení. Tváří soutěže je muzikáloví zpěvačka známá pod jménem Dasha, která interpretovala několik písní z muzikálu Angelika.

Termíny příštích veletrhů WORLD OF BEAUTY & SPA, pořádaných opět na Výstavišti Praha 7, tentokrát již ve všech křídlech hlavní budovy  Průmyslového paláce, jsou následující:

WORLD OF BEAUTY & SPA JARO: 29. 2. a 1.3.2008
WORLD OF BEAUTY & SPA PODZIM: 19.9. a 20.9.2008


Další informace:
www.beautyexpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
BEAUTY EXPO s.r.o.
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615