MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA 7 - HOLEŠOVICE
19. 9. - 20. 9. 2008

Pořadatel: BEAUTY EXPO s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

316 stánků - ve srovnání s jarním veletrhem znamenal podzim opět nárůst o 10%. Celkem 330 vystavovatelů a 450 zastoupených nejvýznamnějších značek z oboru - to je nejnovější bilance podzimního veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA pořádaného na Výstavišti v Praze-Holešovicích 19. a 20. září 2008. Pro více než  dvě desítky tisíc návštěvníků ( z toho 75% odborníků)  připravili vystavovatelé opět novinky v oborech pěstící a dekorativní kosmetika, péče o tělo, přístroje pro péči o pleť a formování postavy, péče o ruce a nohy, nail design a nail art, vybavení kosmetických salonů a pracovišť, solária a opalování, vybavení pro wellness a spa, účesové trendy, péče o vlasy a vybavení kadeřnických salonů, doplňky atp. Stále významnějšími součástmi programu veletrhu se stávají obory "biokosmetika" a "wellness", které znamenají návrat člověka k přírodě a využití její síly pro zdraví a prevenci: tyto obory tu byly zastoupeny celou řadou vystavovatelů nabízejících své výrobky i především filosofie a poznatky.

Vedle Čech a Slovenska přišli vystavovatelé na WORLD OF BEAUTY & SPA z Německa, Francie, Rakouska, Italie, Polska, Švýcarska, Turecka i Izraele, jejich účast odrážela trend globalizace trhu. Mezi téměř 20 000 návštěvníky byly m.j. delegace z jižní Ameriky, Ruska a dálného Východu. Ze seznamu vystavovatelů lze jmenovat např. firmy Alessandro, Alissa Beaute, Arabesque - Malu Wilz, Artdeco, Beauty Servis, Bellazi, BES, Bioline,Biologique recherche,  Catherine Nail, Coneta, Credo Solingen, Ergoline, Davines, , For Life, Framesi, France Laure, Gehwol, Gerlach Technik, Gernetic, Gestil Care, Happy Nails, Hapro, Hevea, Janssen Cosmeceutical,Klapp, LCN, Lion Cosmetics, Mako, Matuschka Int., NSI, OPI, Payot, Ryor, Salvus, Sofri, Sothys Paris, Straub, Tana, Tasha, Thalaspa, Young Nails či Zepter. Mezi vystavovatele se také zařadil obor lázeňství s nabídku relaxačních pobytů.

Novinkou veletrhu byla nabídka vzdělávání a rekvalifikací jako výzva  pro ty, kdo si chtějí doplnit znalosti v tomto oboru, i pro zájemce, kteří chtějí změnit zaměstnání či např. matky po mateřských dovolených, které zatím nemohou přijmout práci s celodenní pevnou pracovní dobou či za zaměstnáním dojíždět.

Na hlavním podiu ve střední hale probíhal atraktivní kadeřnický, vizážistický i módní program, již tradičně za účasti předních osobností: za vizážistiku čeští a mezinárodní mistři jako např. Pavel Bauer, Štěpánka Podroužková a Linda Wassermandlová,  pro milovníky kadeřnického umění připravil show salon Oskar, Jan Hlaváček, kolektiv týmu Framesi a příznivci očekávané týmy BESu v čele se sig. Saveriem Palmou a Filippem Sepe. Poutavá byla přehlídka mladých módních návrhářů.

Významný módní trend letošního léta - "Bluemarine" - se stal také tématem Mistrovství České republiky v make-upu, jež probíhalo  na hlavním podiu v pátek od 14.00 hod. Jedná se o námořnický styl, jehož typickými znaky jsou modrá, bílá, proužky všech typů. K neodmyslitelným doplňkům patří pásky, šátky, náramky.

Pro líčení je typická opálená, ale také alabastrová pleť, oči zvýrazněné linkou nebo modrými stíny v barvách vodní hladiny, sytě výrazná rtěnka nebo pouze jemný lesk. Vše by mělo být doplněné módními metalickými barvami od zlaté přes perleťovou růžovou až po stříbrnou.

Na veletrhu byla představena i řada jiných trendů: "Hot Chocolate" Pavla Bauera, "Rozverná Afrika" Štěpánky Podroužkové, trendy Artdeca pro podzim/zimu a mnoho dalšího.

Pátek byl soutěžním dnem: probíhaly tu soutěže "Krásné ruce a nohy" ve spolupráci s firmou Patty i odborná soutěž "Nejkrásnější nohy" ve spolupráci s Českou podiatrickou společností. Pro vystavovatele bylo připraveno vyhlášení ocenění soutěže BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD.

V salonku "lounge" v Pravém křídle výstavní haly  se v pátečním dopoledním programu představily opět anti-aging programy, nové generace produktů pro péči o tělo a pleť, novinky v oborech wellness & spa včetně ukázek. Páteční pozdně odpolední program byl věnován ezoterice, harmonii a aromaterapii.

K sobotním  soutěžím, jež mohli diváci  na veletrhu vidět, patřila i tradiční Česká a mezinárodní mistrovská soutěž v nail designu, tentokrát se 43 soutěžícími.

V sobotu probíhaly po celý den ukázky masáží a relaxace s výukou. Návštěvníci se seznámili s principy aromaterapie, postupy různých druhů exotických masáží (např. Havajské masáže, Indické masáže, Thajské masáže, masáže lávovými kameny, "Champi" masáže, lymfatické masáže, amma masáže, masáže spojené s péčí o nohy), akupunktury, akupresury, reflexní terapie, irisdiagnostiky a dalších alternativních metod prevence a léčby.

Na podiu v Levém křídle výstavní haly probíhal po oba dny program pro péči o nehty: kromě soutěží tu byly vystaveny soutěžní práce na tipech, svoje umění předvedly "živě" mistryně oboru nail art jako Lilie Michalíková, Viktorie Spáčilová či Veronika Krásová, zkušené účastnice mezinárodních soutěží a prezentací.


Další informace:
www.beautyexpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
BEAUTY EXPO s.r.o.
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615