MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA 7 - HOLEŠOVICE
18. - 19. 9. 2009

Pořadatel: BEAUTY EXPO s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

Dosud nejúspěšnější veletrh: WORLD OF BEAUTY & SPA PODZIM byl několik měsíců předem vyprodán a jeho návštěvnost byla nevyšší za poslední desítku let.

Poslední letní víkend by tradičně dějištěm veletrhů kosmetiky, kadeřnictví, wellness  a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA. Letos se tu představila více než  dvaceti tisícům návštěvníků přehlídka trendů a novinek chystaných vystavovateli na podzimní a předvánoční období letošního roku i inspirativní trendy na rok 2010.  Návštěvníci si na více než tří stovkách stánků vybírali produkty z více než čtyř set padesáti  zastoupených značek z oborů profesionální kosmetika a biokosmetika, přístroje pro péči o pleť a postavu, dekorativní kosmetika, péče o ruce a nehty, jejich modeláž a  zdobení, péče o nohy, péče o vlasy a styling, solárai a opalování, wellness, spa, zdravý životní styl i přímý prodej dekorativní kosmetiky a doplňků.

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zaujímá léta pozici vedoucího veletrhu ve svém oboru. K jeho atraktivitě přispívá velkou měrou poutavý doprovodný program na několika úrovních - od čistě odborných workshopů a přednášek především věnovaných oblastem wellness, dermatologie, péče o pleť, formování postavy přes společensky atraktivní představení nadcházejících trendů předními vizážisty, kadeřníky i módními návrháři, nedílnou součástí programu jsou mistrovské soutěže.

K "highlights" odborného programu patřilo opět téma "wellness". V odborném salonku probíhaly  workshopy věnované aspektům aktivního prodeje ve wellness centrech, komunikaci se zákazníky, týmovému managementu. Zájemcům o rekvalifikaci a další vzdělávání i  např. zájemcům o wellness a spa služby byly určeny školící a předváděcí bloky s ukázkami rozličných typů masáží, wellness a spa procedur, programů na formování postavy či detoxikaci organizmu. Pro cílovou skupinu návštěvníků vyhledávajících stále více nové možnosti relaxace v příjemném prostředí byla na veletrhu připravena nabídka lázeňských programů i oddychových a relaxačních pobytů v dalších zařízeních poskytujících tyto služby.

Nedílnou částí programu bylo npřeberné množství  anti-aging programů a metod péče o pleť. Zájemci viděli a často i na "vlastní kůži" vyzkoušeli nejnovější trendy ve zpevňování kontur oličeje, vyhlazování vrásek, odstraňování nežádoucích skvrn a vad pleti formou masáží, peelingů, nanášení kosmetických prostředků, pleťových masek.

Tradiční "DERMOPARTY" byla věnována náročnějším zásahům poskytovaným v kooperaci dermatologů a kosmetiček, jako jsou obličejové výplně, použití botoxu, plastická chirurgie.

Tentokrát byla do programu zařazena i témata související se zdravým životním stylem,  alternativními metodami prevence i ezoterikou.

Stále zvyšujícímu zájmu o kosmetické bioprodukty vyšla vstříc přednáška pana Tobiasche Peschela z německého sdružení průmyslových a obchodních podniků (BDIH) o pravidlech a zásadách pro certifikaci bioproduktů a jejich vystavování v zahraničí.

Dalším stěžejním oborem veletrhu byla péče o nehty (modeláž, zdobení), péče o ruce a nohy. Na vystavovatelských stáncích s nabídkou několika desítek nejvýznamnějších evropských značek byly prezentovány   nejnovější trendy v modeláži i špičkové zdobení nehtů zručnými  designeřy - vítězi řady českých mistrovských soutěží.

Obor péče o vlasy a účesová tvorba nabídla opět řadu divácky atraktivních show na stáncích i hlavním podiu veletrhu. Pod rukama známých českých i zahraničních kadeřníků vznikaly účesové kreace na plesovou sezónu stejně jako jednoduché účesy v "street" stylu.

K významným soutěžím na veletrhu patřily Česká mistrovská soutěž v make-upu, Česká a mezinárodní mistrovská soutěž v nail designu, kreativní soutěže ve zdobení nehtů na rukách i nohách, soutěž pedikérů "nejkrásnější nohy",  pro výrobce a dovozce soutěž jejich novinek  za odborného vedení sdružení PROKOS pod názvem BEAUTY EXPO& PROKOS PRODUCTS AWARD.

Příští termín veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA JARO je 18. - 19. 3. 2010

Další informace:
www.beautyexpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
BEAUTY EXPO s.r.o.
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615